fbpx
EU
pl
pl

Główny Księgowy

Miejsce pracy: Poznań

Opis stanowiska:

  • Prowadzenie kompleksowej księgowości Spółki zgodnie z ustawą o rachunkowości, przepisami dot. PIT, CIT i VAT, przepisami o statystyce publicznej, oraz innymi przepisami prawa nakładającymi obowiązek składania sprawozdań zewnętrznych.
  • Rozliczanie gospodarki magazynowej, weryfikacja dokumentów magazynowych, rozliczanie kosztów produkcji, kalkulacja kosztów wytworzenia produktów.
  • Sporządzanie bilansów, rozliczeń podatkowych i niezbędnych zestawień finansowych (CIT i VAT), oraz raportów do GUS, NBP i Izby Celnej.
  • Nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych.
  • Monitorowanie zmian prawa podatkowego i zasad księgowości
  • Nadzór nad zagranicznymi spółkami-córkami w zakresie prawidłowości prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz rozliczeń intercompany.
  • Przygotowywanie raportów/zestawień zgodnie z potrzebami spółki.
  • Analiza i uzgadnianie kont rozrachunkowych, wynikowych i bilansowych.
  • Zarządzanie kilkuosobowym działem księgowości oraz wsparcie pozostałych działów organizacji w zakresie dostarczania wymaganych informacji z zakresu rachunkowości i finansów.

Oczekiwania wobec kandydatów:

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: finanse i rachunkowość lub ekonomia).
  • Min. 5 lat doświadczenia zawodowego w pracy na samodzielnym stanowisku księgowym.
  • Znajomość systemów ERP, doświadczenie we wdrażaniu systemu ERP będzie dodatkowym atutem.
  • Doświadczenie w kierowaniu kilkuosobowym zespołem.
  • Doświadczenie w pracy w księgowości firmy produkcyjnej będzie dodatkowym atutem.
  • Praktyczna znajomość przepisów z zakresu prawa bilansowego i podatkowego, UoR, CIT, VAT.
  • Rozwinięte umiejętności analizy i wyciągania wniosków.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym w mowie i piśmie.
  • Bardzo dobra znajomość MS Office, a w szczególności MS Excel.
  • Umiejętność priorytetyzacji zadań oraz wysokie poczucie odpowiedzialności.

Oferujemy:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.
  • Wynagrodzenie odpowiadające posiadanemu doświadczeniu.
  • • Atmosferę opartą na współpracy i dzieleniu się wiedzą.

Należymy do